Złoty Standard

Krok po kroku

Udział w programie Złoty Standard rozpoczyna się audytem obsługi Gościa w hotelu realizowanym w Państwa obiekcie. Przebiega - od chwili złożenia zamówienia i umówienia terminu wizyty audytowej - w kilku krokach:

Krok 1: Badanie wstępne - zdalne

Obejmuje badanie zdalnej obsługi Gościa: stronę internetową, obsługę poprzez e-mail i telefon.

Krok 2: Badanie "tajemniczy klient" w hotelu - pierwsza wizyta audytowa

Podczas pierwszej wizyty audytowej audytor wraz z konsultantem - audytorem badają efektywność obiektu w następujących obszarach:

  • obsługa gościa (standardy obsługi recepcyjnej i parkingowej, obsługa w punkcie gastronomicznym, czynności w zakresie pielęgnacji obiektu, procedura informowania klienta, procedura zakwaterowania i wykwaterowania)
  • działania marketingowe (oznakowanie obiektu, stosowane środki informacji i promocji, współpraca z systemami rezerwacji hotelowej, organizacja w zakresie pozyskiwania klientów kluczowych)
  • budowanie potencjału organizacji(rekrutacja i doskonalenie kadr, systemy motywacyjne)

Badanie efektywności składa się z dwóch części. Pierwsza to wizyta „Tajemniczego Gościa”. Drugą jest wywiad z menedżerem audytowanego obiektu trwający około 2,5 godziny.

Krok 3: Podsumowanie - druga wizyta audytowa i przekazanie raportu z audytu

W trakcie drugiej wizyty audytowej audytor omawia z menedżerem obiektu raport z audytu, w tym propozycje usprawnień. Menedżer obiektu otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa w programie. Raport zawiera:

  • ocenę obiektu w audytowanych obszarach oraz
  • rekomendacje eksperckie dotyczące usprawnień na przyszłość.

Zawiera także listę atutów wyróżniających obiekt w relacji do medianowego obiektu hotelarskiego w Polsce.

Krok 4: Decyzja o certyfikacji i przyznaniu Godła Złoty Standard

Certyfikat i Godło uzyskują obiekty najwyżej ocenione w audycie. O wyróżnieniu decyduje Kapituła Programu Złoty Standard w oparciu o rezultat oceny punktowej oraz o rekomendację audytora.

Krok 5: Pakiet świadczeń dla Partnerów programu Złoty Standard

Certyfikat Złoty Standard otwiera drogę do pakietu świadczeń na warunkach preferencyjnych. Na te świadczenia składają się: usługi promocji, dostęp do Bazy Wiedzy, obsługi prawnej, szkoleń oraz programów doradztwa.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij