Złoty Standard

SIŁA MARKETINGU – innowacyjne podejście do wdrożenia strategii marketingowej

Promocja i reklama w sektorze klienta B2B w branży hotelarskiej może czerpać wzory z działań B2B w innych branżach, które  docierają także do mocno wyselekcjonowanej, biznesowej grupy odbiorców. Wiele narzędzi i instrumentów marketingowych,  efektywnie wykorzystywanych w sektorze klienta B2B, w takich branżach jak np. motoryzacja, inwestycje, nieruchomości czy  dobra luksusowe, znajduje swoje zastosowanie w branży hotelarskiej.

Wśród wielu hoteli z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zauważyć można innowacyjne podejście do wdrożenia strategii marketingowej. Coraz więcej obiektów decyduje się na opracowanie spójnej strategii marketingowej,  dostosowanej do strategii biznesowej firmy. Co jest pewnego rodzaju innowacją, bowiem dotychczas w polskiej branży hotelarskiej wdrażanie zintegrowanych strategii marketingowych, charakteryzowało głównie duże, kompleksowe hotele sieciowe.

Przykładem hotelu biznesowego z sektora MSP, który podjął się działania innowacyjnego – jakim było wdrożenie strategii marketingowej – jest trzygwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum Tychów (15 km od Katowic) – HOTEL ARENA spa & wellness (www.HotelArena.com.pl). W pięciu najważniejszych etapach opisano działania podjęte przez ww. obiekt.

Informacje szczegółowe - PO ZALOGOWANIU
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij